TWOJE MIASTO TO: Wrocław [zmień]
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:

  szukaj tylko w swoim mieście
Polecane   

Najnowsze   
Twoja lokalizacja:
O mieście

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najbardziej zadbanych miast Polski, które z całą pewnością należy odwiedzić choć raz, aby poznać jego wyjątkowa atmosfera. Jeśli zaś planujemy naszą, kolejną już wizytę we Wrocławiu, jego niesłabnący urok niechybnie zachwyci nas ponownie.

Pod względem liczby ludności Wrocław plasuje się w ścisłej polskiej czołówce, ponieważ liczba mieszkańców to pomad 630 tysięcy osób. Mimo iż wynajęcie pokoju lub mieszkania w tym mieście to wciąż jeden z najdroższych wydatków w skali całego kraju, wciąż nie brakuje osób zachwyconych Wrocławiem, które przenoszą się tutaj z innych miejsc Polski. Potencjał Wrocławia jest naprawdę ogromny, nic dziwnego więc, że jest on głównym ośrodkiem swojego regionu, śmiało konkurującym z Warszawą czy Krakowem. Mówiąc o najważniejszych zabytkach, które znajdują się w tym mieście należy wymienić gotycki Rynek Główny z przepięknymi Starym i Nowym Ratuszem. Obecnie w Nowym Ratuszu swoją siedzibę ma prezydent Wrocławia. Na Starym Rynku zachwycą nas również pięknie odrestaurowane zabytkowe kamienice, Sukiennice i jeden z symboli Wrocławia, czyli pomnik Aleksandra Fredry. Najmłodszych zwiedzających zachwycą liczne fontanny znajdujące się na Rynku. Koniecznie musimy zwiedzić także Podwale, oraz Promenadę. Warto zobaczyć również wspaniałe zabytki sakralne, a wykonanych z prawdziwym kunsztem architektonicznym kościołów i katedr we Wrocławiu jest naprawdę wiele. Wspaniałe, często bardzo ekskluzywne restauracje, kawiarnie, które kuszą nas na Rynku Głównym zaspokoją oczekiwania najwytrawniejszych smakoszy.

Niewiele osób wie, że to miasto, podzielone na dwie części przez Odrę jest czwartym z kolei miejscem w Europie (po Amsterdamie, Wenecji oraz St Petersburg) pod względem ilości mostów i kładek – jest ich we Wrocławiu ponad dwieście (różne definicje mostu sprawiają, że różne źródła podają tę liczbę inaczej), z kultowym „Mostem Zakochanych” na czele. Jeśli mamy ochotę, możemy ulec niecodziennej tradycji i umieścić na tym moście kłódkę z naszymi inicjałami, aby nieco pomóc amorowi. Kolejną ciekawostką jest fakt, że do czasu niedawnego remontu Dworca Głównego we Wrocławiu działało jedyne w Europie kino dworcowe, o czym niestety możemy obecnie jedynie przeczytać. Szczęśliwcy, którzy mieli okazję z tego kina skorzystać, mogą czuć się prawdziwie wyróżnieni. Dla miłośników przyrody polecamy walory słynnego na całą Europę wrocławskiego Zoo, Ogrodu Botanicznego oraz jedynego w swoim rodzaju Ogrodu Japońskiego, który zachęca do spacerów swoją egzotyczną i atrakcyjną formą.
Wrocław jest miastem prawdziwie tętniącym wydarzeniami kulturalnymi, o czym świadczą liczne, bardzo prestiżowe festiwale. Do imprez wartych polecenia należą szczególnie: Wratislavia Cantans, czyli słynny festiwal muzyki poważnej, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Jazz nad Odrą (impreza promująca młodych artystów), a także, oczywiście między wieloma innymi, wrocławski festiwal szantowy. Osoby zainteresowane także zabiegami SPA & Wellness znajdą z pewnością ciekawe propozycje dla siebie w centrum miasta, a szczególnie w okolicach ulicy Kazimierza Wielkiego. 

...mniej
więcej...

Promowane obiekty
Aktualności z miasta i okolic
Derma Roller w AnnVinci
dolnośląskie / Wrocław - 2014-02-28
Wrocławski Salon Kosmetyki Estetycznej AnnVinci posiada w swojej ofercie prawdziwą nowość - zabieg na twarz z użyciem urządzenia Derma Roller. Dzięki niemu skóra w tym fragmencie ciała jest tylko nieznacznie kaleczona, a efekty kuracji przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Dzień Kobiet w Green Tea SPA
dolnośląskie / Wrocław - 2014-02-27
Green Tea SPA, mieszczące się przy ulicy Terenowej 66 A we Wrocławiu, serdecznie zaprasza wszystkie Panie na specjalny czas przeznaczony tylko dla nich. 7 i 8 marca bowiem w salonie organizowana jest Akcja Dzień Kobiet, która z pewnością przypadnie każdej z Was do gustu.

Peeling kawitacyjny
dolnośląskie / Wrocław - 2013-05-14
W wielu salonach kosmetycznych we Wrocławiu można obecnie znaleźć promocję na peeling kawitacyjny.


Depilacja pastą cukrową
dolnośląskie / Wrocław - 2013-05-14
Depilacja pastą cukrową, choć jest najbardziej naturalną, najstarszą, a także najbezpieczniejszą metodą depilacji, to nie jest ona, aż tak bardzo znana, ale teraz szczególnie w okresie wiosenno – letnim, wiele gabinetów kosmetycznych, czy salonów SPA, we Wrocławiu, proponuje właśnie ten zabieg w promocyjnych cenach.