TWOJE MIASTO TO: Szczecin [zmień]
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:

  szukaj tylko w swoim mieście
Polecane   

Najnowsze   
Twoja lokalizacja:
O mieście

Szczecin, którego powstanie datuje się na ok. IX wiek, to piękne, dobrze zachowane miasto portowe, stolica północno-zachodniej Polski. Obecnie, zamieszkiwane przez ponad 400 tysięcy osób, jest pod tym względem siódmym miastem w kraju. Być może podczas wizyty w Szczecinie uda nam się rozwikłać zagadkę czy rzeczywiście, jak uważa większość Polaków, miasto znajduje się nad morzem czy też nie. Spory o to trwają bowiem już od dawien dawna.

Symbolem Szczecina są Wały Chrobrego, powstałe na dawnych pruskich umocnieniach. Obecnie można tam spacerować wśród statków i żaglowców cumujących w pobliskim porcie. Na Wałach Chrobrego znajduje się także planetarium. Miejscem, które także warto zobaczyć jest Baszta Panieńska, zwana również Basztą Siedmiu Płaszczy budowla mieszcząca się nad Odrą, w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich. Zamek powstały w 1345 roku do tej pory cieszy prawdziwym kunsztem architektonicznym. Warty obejrzenia jest również Czerwony Ratusz, zwany także Nowym, pochodzący z XIX wieku. W Szczecinie zachwycają również zabytkowe, secesyjne kamienice – niestety niestety niezbyt dobrze zachowane. Ogólnie rzecz biorąc XIX-wieczny układ urbanistyczny Szczecina nawiązuje do Paryża, stąd często miasto nazywa się „Paryżem północy”. Zaskakują nas tutaj także wdzięczne nazwy ulic, z ulicą Ku Słońcu począwszy.

Ciekawostkę stanowi wbudowany przy Placu Solidarności 30-metrowy maszt parowca, który stanowi intrygujący element morskiego stylu. Nie wszyscy wiedzą o tym, że szczecińskie kino „Pionier” jest jednym z najstarszych kin świata i jedynym kinem w Europie działającym nieprzerwanie od ponad stu lat, tj. od 1909 roku. Najmłodszych zwiedzających zaintryguje zapewne Szczecińskie oceanarium, a także Eksperymentarium Eureka. Wielką zaletą Szczecina jest fakt, iż jest on bardzo zielonym miastem, z wieloma parkami i skwerami. Nazywany jest także przez niektórych: „pływającym ogrodem”. Ciekawie zapowiada się więc spacer po Parku Miejskim Różanka, któremu niedawno przywrócono jego dawną świetność, oraz wizyta na szczecińskiej „Gubałówce”, czyli kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Aktywnie możemy spędzić czas na szczecińskim polu golfowym, w aeroklubie oraz na licznych kąpieliskach. Bliskość Jeziora Dąbie oraz Zalewu Szczecińskiego dodają miastu jeszcze więcej atrakcyjności.

Bardzo piękny jest również znajdujący się w Szczecinie Park Kasprowicza wraz z wybudowanym w nim Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec, gdzie w sezonie odbywa się wiele interesujących imprez kulturalnych. Do ciekawych wydarzeń artystycznych organizowanych w Szczecinie nalezą różnorakie festiwale: muzyki kameralnej, organowej, festiwal małych form teatralnych, jazzowy, modelarski, Tydzień Kresowy, festiwal ogni sztucznych, i wiele innych. Szczecin może się pochwalić dobrą bazą turystyczną. W mieście istnieją również bardzo liczne miejsca, gdzie możemy poddać nasze ciało gruntownej odnowie biologicznej. Podobnie jak w innych miastach, w Szczecinie większość salonów SPA & Wellness znajduje się w Śródmieściu, a także w zachodniej części miasta. 

...mniej
więcej...

Promowane obiekty
Aktualności z miasta i okolic
Odtwórz piersi w Mediklinice
zachodniopomorskie / Szczecin - 2014-02-23
Piersi to dla każdej kobiety szczególne części ciała. Utrata przynajmniej jednej z nich jest przeżyciem bolesnym zwłaszcza psychicznie, choć zazwyczaj jest to skuteczny element leczenia choroby nowotworowej. Jednakże nie oznacza to wcale, iż piersi nie można odtworzyć. Przeciwnie - dzięki temu, że medycyna stale robi postępy, a potrzeba rekonstrukcji piersi jest w pełni zrozumiała nie tylko przez same pacjentki, ale również przez ich rodziny, onkologów a także chirurgów-plastyków, taki zabieg jest jak najbardziej możliwy do wykonania. W Szczecinie znakomitym miejscem do tego jest Medi Clinique, znajdująca się przy ulicy Mickiewicza 55.


SPA Baltica zaprasza na wyjątkowe promocje zimowe
zachodniopomorskie / Szczecin - 2014-02-23
Jeszcze tylko do końca lutego można skorzystać z promocji na pakiet zimowy oraz masaże, jakie oferuje Baltica Wellness & SPA, mieszczące się w Szczecinie przy Placu Rodła 8. Poniżej przedstawiamy szczegóły tychże ofert.


Jad węża i pasta cukrowa w gabinecie Doroty Stołowicz
zachodniopomorskie / Szczecin - 2014-02-22
Gabinet Kosmetyczny Doroty Stołowicz, kosmetyczki z wieloletnim doświadczeniem, mieszczący się przy ulicy Mazurskiej w Szczecinie, posiada w swojej ofercie zabiegi dość niestandardowe, ale przy tym bardzo skuteczne. 


W Salusie depilacja laserowa za półdarmo
zachodniopomorskie / Szczecin - 2014-02-22
Gabinet medycyny estetycznej Salus, mieszczący się w Poznaniu przy ulicy Swobodnej 20, to nie tylko jedna z najdynamiczniej rozwijających tego typu placówek w regionie, ale także miejsce, w którym docenia się osoby dbające o swoje ciało. W tym celu wprowadzone zostały promocyjne ceny na zabiegi upiększające wykorzystujące technologię laserową.