TWOJE MIASTO TO: Gdynia [zmień]
Salony-SPA.com
Pomoc

Kategorie

Strony

Konkurs Kosmetyki Spa dla Ciebie

Lekarz Radzi   
Facebook

Newsletter Salony-SPA:

 Zapisz się podając swój adres e-mail:Szukaj na portalu:

  szukaj tylko w swoim mieście
Polecane   

Najnowsze   

Salon Urody Paula

Perite
Perite / Gdynia

Siesta
Siesta / Gdynia

Sielska Klinika
Sielska Klinika / Gdynia

 Beauty Derm Instytut Medical Day SPA

Day Spa Vita'O
Day Spa Vita'O / Gdynia

Mana Day Spa
Mana Day Spa / Gdynia

Baltic Oasis
Baltic Oasis / Gdynia

Twoja lokalizacja:
O mieście

Mimo swego młodego wieku Gdynia, która powstała w latach dwudziestych minionego stulecia, miasto to zachęca do odwiedzenia i spędzenia nieco czasu w tak urokliwym miejscu. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy nastawione zwłaszcza na turystykę i rekreacją atrakcyjne dla urlopowiczów Trójmiasto.

Miasto, mimo iż zamieszkiwane przez 250 tysięcy osób, nie należy do największych ośrodków miejskich, ale jest z całą pewnością jednym z najważniejszych polskich miast portowych. Jak zapewniają gdyńscy włodarze: „obecnie Gdynia (…) jest nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, nauki i szkolnictwa wyższego, kultury i turystyki. Jest chętnie przytaczanym przykładem miasta sukcesu, miasta ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i odważnych.” Budowle, szczególnie znajdujące się w śródmieściu są wspaniałym przykładem modernizmu popularnego w Europie na początku XX wieku, kiedy Gdynia prężnie się rozwijała. Miasto zadziwia architektoniczną spójnością, o co trudno w miejscach o wiele mocniej naznaczonych historią. Do spacerowania znakomicie sprawdza się jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście, czyli liczący 1500 metrów długości Bulwar Nadmorski, a także Skwer Kościuszki.

W Gdyni warto odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej, z jego reprezentacyjnym niszczycielem ORP Błyskawica na czele. Ciekawie przedstawiają się również eksponaty zgromadzone w Muzeum Oceanografii oraz Akwarium Morskim, które zachwycą niejednego miłośnika akwarystyki. Swoją wyjątkową formą zachęca nas do odwiedzenia Muzeum Baśni Kaszubskiej, dobra propozycja dla najmłodszych podróżników, którzy zapoznają się tu z dziedzictwem kulturowym Kaszub oraz interesującymi legendami. Z kolei wspaniale wyposażone Muzeum Miasta Gdyni zaprasza nas nie tylko do swoich sal wystawowych i galerii sztuki, ale także do biblioteki i sali audiowizualnej. Korzystając z muzeum mamy również możliwość wstępu do Domu Abrahama oraz sali wystawowej w centrum „Gemini”, gdzie możemy zapoznać się z prezentowanymi tam obrazami, rzeźbami, modelami statków oraz innymi dziełami, w których wykorzystano motywy morskie. Do najważniejszych wydarzeń kulturalnych należy odbywający się w Gdyni Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, a także Summer Jazz Days. Turystów przyciąga również spektakularny, organizowany w mieście The Tall Ships' Races, czyli zlot oraz wyścig naprawdę imponujących, największych żaglowców świata. Dla aktywnych polecamy możliwość uprawiania coraz popularniejszych w naszym kraju windsurfingu i kitesurfingu, a także żeglarstwa, którego nie musimy Polakom specjalnie reklamować. Odważniejszych turystów zachęcamy do odwiedzenia Centrum Ekstremalnej Rozrywki, gdzie skorzystamy z atrakcji parku linowego, toru dla quadów i innych mrożących krew w żyłach propozycji. Wielkim atutem Gdyni jest oczywiście położenie miasta nad Morzem Bałtyckim, które bliskość z powodzeniem wykorzystują liczne ośrodki SPA. Ogromnym plusem miasta jest również wysoce rozwinięta baza turystyczna nie tylko samej Gdyni, ale także całego Trójmiasta. 

...mniej
więcej...

Promowane obiekty
Aktualności z miasta i okolic
Dzień Kobiet w Day SPA Vita'O
pomorskie / Gdynia - 2014-02-26
Salon Day Spa Vita'O, mieszczący się w Gdyni przy ulicy Abrahama, zaprasza wszystkie Panie do skorzystania ze specjalnej oferty, jaką placówka przygotowała z okazji święta każdej swojej klientki.

Siesta pełna promocji
pomorskie / Gdynia - 2014-02-25
Gabinet kosmetyczny Siesta, mieszczący się w Gdyni przy ulicy Unruga, na luty przygotował parę promocji, które z pewnością mogą zaciekawić Panie poszukujące nowych sposobów na relaks nie tylko ciała, ale i ducha.

Beauty Derm zaprasza na nowe zabiegi tlenowe
pomorskie / Gdynia - 2014-02-24
Beauty Derm Instytut, zlokalizowany w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej, zaprasza do skorzystania z nowej usługi znajdującej się w ofercie. Do bogatego katalogu zabiegów doszły bowiem kolejne - oparte na stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych szwajcarskiej marki Karin Herzog. Ich skład cechuje przede wszystkim ustabilizowany tlen.


Masaż odchudzający
pomorskie / Gdynia - 2013-05-14
Większość z nas po długiej i dosyć leniwej zimie, niestety zdobyły trochę zbędnych kilogramów, które teraz, gdy robi się ciepło i przyjemnie bardzo nam przeszkadzają i chciałybyśmy się jak najszybciej ich pozbyć, aby założyć jakiś przewiewny, seksowny ciuszek, ale jak to zrobić w miarę szybko i skutecznie?